Kredyt hipoteczny 150 tys. - oferty najtańszych kredytów

Kredyt hipoteczny Gliwice

Poradnik Klienta

Kredyt hipoteczny 150 tys. – oferty najtańszych kredytów Decyzja o tym, by otrzymać kredyt hipoteczny, winna stanowić właściwie przemyślana – spłata takiego zobowiązania trwa latami a w przypadku wielu osób łączy się z wieloma wyrzeczeniami finansowymi. Z innej strony jest zatem wyjątkowo jedyna okazja na przygotowanie marzenia o naszym domu albo byciu.

Kredyt hipoteczny Pszów

Zanim złożymy wniosek o taki kredyt, warto dobrze przejrzeć oferty banków, aby wybrać tę o możliwie najodpowiedniejszych warunkach. Poniżej podpowiadamy, jako jej szukać.

umów sie na spotkanie

Kredyt hipoteczny 150 tys. zł – na co dać uwagę, szukając oferty?

Kredyt hipoteczny na ilość 150 000 zł jest dość niewielkim zobowiązaniem. W 2019 roku Polacy najczęściej wnioskowali bowiem o wielkości od 250 do 300 tys. złotych, dlatego tylko takie ceny są konieczne do pokrycia kosztów zakupu mieszkania o niewielkim metrażu w grup naszych miast.

Osoby podejrzewające o 150 tys. złotych najczęściej posiadają odłożoną większą ilość gotówki na wkład własny, albo potrzebują kredytu na kolejne cele niż zakup nieruchomości np. na remont. Taka wysokość kwoty zobowiązania ułatwia pozyskanie środków, a jeszcze daje możliwości na niższe koszty kredytowania – spłatę można bowiem podzielić na krótszy okres, co prowadzi niższą ceną odsetek. Mimo to płaci się poświęcić chwila na wybranie możliwie najwydajniejszej i najpopularniejszej oferty. W ostatnim kierunku warto przy porównywaniu kredytów gotówkowych w konkretnych bankach zwrócić uwagę na inne kwestie:

parametry dotyczące podstawowych kosztów kredytowania (marża, prowizja),
ewentualne koszty dodatkowe (opłaty, ubezpieczenie itp.),
minimalna wysokość wkładu własnego,
koszt wcześniejszej spłaty lub nadpłaty zobowiązania,
formalności (możliwość składania dokumentów online, czas rozpatrywania wniosku, procedura wyceny nieruchomości itp.).

Oczywiście najważniejsze jest, aby znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny na 150 tys. złotych, a w pierwszej kolejności należy skoncentrować się na kursach.

Jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny na 150 tys. zł?

zobacz również Pko BP

Znalezienie naprawdę najtańszego kredytu hipotecznego wymaga przejrzenia wszystkich dostępnych na placu ofert. Wbrew pozorom nie jest ich dobrze, ponieważ służeniem tego sposobu finansowania osobom fizycznym zatrzymuje się około 10 banków. Gdy jednak rozpoznać najtańszą ofertę? Bynajmniej nie wystarczy w ostatnim kierunku sprawdzić wysokość oprocentowania nominalnego.

To chce porównania kilku parametrów, dlatego na ogólny koszt kredytu hipotecznego dopasowuje się kilka elementów:

oprocentowanie – jego wysokość chce od czynnika stałego i aktywnego od banku, czyli stawki WIBOR, a jeszcze wysokości marży, jaka jest wyceniana indywidualnie przez bank,
prowizja – zazwyczaj jej wielkość jest rozwinięta na comiesięczne raty; wiele banków proponuje kredyt hipoteczny bez prowizji, ale to trzeba czekać się z ogromniejszą marżą,
opłaty dodatkowe – na przykład za rozpatrzenie wniosku, czy powiązane z przygotowaniem dokumentacji,
ubezpieczenie – oprócz obowiązkowego ubezpieczenia nieruchomości nieraz chciane jest wykupienie polisy na życie, czy ubezpieczenia pomostowego. Kredyt hipoteczny Pszów

Przy porównaniu ofert powinno się zwracać uwagę przede wszystkim na oprocentowanie i prowizję, bo te dwa parametry wpływają w najszerszym stopniu na kursy powiązane ze spłatą zobowiązania. Dla ułatwienia porównania ofert pod tym kątem można zwracać uwagę na RRSO – jest zatem wskaźnik określający rzeczywiste i całkowite koszty kredytu w przekonaniu procentowym i rocznym.
Kalkulator kredytu hipotecznego – dlaczego warto z niego zastosować?

Obliczenie rzeczywistych kosztów kredytu hipotecznego o możliwości parametrach nie jest dostępne, dlatego grupę osób potrzebuje w obecnej roli fachowej pomocy. Można o nią poprosić w przedsiębiorstwie doradcy kredytowego, albo skorzystać z gotowych rozwiązań wygodnych w Internecie.

Najlepszym dowodem jest kalkulator kredytu hipotecznego otwarty na Totalmoney, który można odszukać na części prawie wszystkiego banku. Po wejściu kwoty zobowiązania i okresu spłaty można za jego pomocą obliczyć, ile będzie miała miesięczna rata kredytu, a i jego istotny koszt.

Niektóre banki mają bardziej rozbudowane narzędzia – przykładowo w banku PKO BP można obejrzeć warunki kredytowania według oczekiwanej wysokości raty, albo zaznaczając opcje skorzystania z pomocy dodatkowych (ubezpieczenia, umowy kredytowej itp.), które kierują na końcowe koszty. Z zmianie kalkulator rat kredytu hipotecznego w ING umożliwia przeprowadzenie symulacji z uwzględnieniem wysokości wkładu własnego, rodzaju rat (malejące lub całe), a jeszcze rodzaju oprocentowania (stałe lub zmienne). Kredyt hipoteczny Pszów

W końca porównania ofert najwygodniej skorzystać z wszystkiego kalkulatora kredytów hipotecznych lub rankingu, który na platformie kwoty zobowiązania i stanu spłaty przeprowadza symulację kursów i wielkości opłat w co kilka kilku bankach jednocześnie.

Na dobę pisania niniejszego tekstu według samego z najlepszych rankingów tego gatunku na najtańszy kredyt hipoteczny 150 tys. złotych zaciągnięty na 15 lat można było liczyć w postępujących bankach:

PKO BP – RRSO 2,32% – miesięczna rata 985,80 zł
ING Bank Śląski – RRSO 2,69% – miesięczna rata 1011,29 zł
Bank Millennium – RRSO 3,12% – miesięczna rata 1041,65 zł.

Warto wiedzieć, że dzięki takim narzędziom jak ranking lub kalkulator można nie tylko znaleźć korzystną ofertę, ale również przeprowadzić rozmaite symulacje kredytowania w zależności od terminu spłaty także tym jednym lepiej oszacować nasze ofercie finansowe przed złożeniem oficjalnego wniosku w banku. Kredyt hipoteczny Pszów

zobacz również Kredyt hipoteczny 150 tys. – oferty najtańszych kredytów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments